1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu 26 Mart 2018
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu 26 Mart 2018

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 Göreve Başlama Duyurusu 26 Mart 2018

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/5 atamaları ile yerleştirilen sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananlar için duyuru yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS-2017/5 ile yerleştirilen 12 bin 500 memur adayının güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemlerinin tamamlanlar açıklandı. KPSS-2017/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı belirtilmişti.

 KPSS-2017/5 ile atanan sağlık personelleri 28 Mart ile 9 Nisan 2018 tarihleri arasında göreve başlama başvurularını istenen belgelerle birlikte kurulan komisyonlara yapabilecekler. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecek.

KPSS–2017/5 Göreve başlama işlemleri için istenen belgeler; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanı, adres bildirimi, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanı, adli sicil kaydı yazılı beyanı ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan isteniyor.

Ayrıca, diploma aslı veya noter onaylı örneği, mezuniyet durumunu gösteren belge, KPSS-2017/5 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı, 2 adet vesikalık fotoğraf, mal bildirim beyannamesi olarak ilan edildi. KPSS–2017/5 sözleşmeli sağlık personeli göreve başlama işlemleri hakkında duyuru metni ve gerekli belgeler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler