1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Alımı Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı göreve başlama duyurusu yayımladı. KPSS 2017/8 memur alımı kapsamında atanmaya hak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması bitenlerin yapacağı işlemler duyuruda açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 memur alımı hakkında bir duyuru yayımladı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşmeye hak kazanan adaylarda güvenlik soruşturması tamamlanan adayların göreve başlama işlemleri belirtildi. Bu adayların başvuruda bulunmaları gerektiği kaydedildi.

KPSS 2017/8 güvenlik soruşturması duyurusunda soruşturması biten adayların başvurularının il sağlık müdürlüklerinde kurulacak komisyonlar tarafından alınacağı ifade edildi. Başvurular 26 Ocak ile 6 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacak. Adaylar duyuruda istenen belgeler ile birlikte yerleştikleri kurumun olduğu il sağlık müdürlüğüne müracaat edecek.

Güvenlik soruşturması biten ve başvurusunu yapan adayların atama şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını komisyon inceleyecek. Şartları taşıdığı görülen adayların atamaları yapılacak. Adaylar atamaları gerçekleştirildikten sonra en geç 7 Şubat 2018 tarihinde göreve başlayacak. İşlemleri daha önce bitirilen adaylar istekleri halinde göreve hemen başlayabilecek. İlgili duyuru metnine Sağlık Bakanlığı YHGM sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.