1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Atama Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Atama Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 Memur Atama Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı göreve başlama duyurusu yayınladı. KPSS 2017/8 memur alımı kapsamında atanmaya hak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması bitenlerin yapacağı işlemler ve başvuru tarihleri açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/8 yerleştirmeleri ile atanan memurlar için göreve başlama duyurusu yapıldı. KPSS-2017/8 sonucuna göre 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli ebe pozisyonuna yerleşen adaylardan, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların başvuru tarihleri ve yapmaları gereken işlemler açıklandı.

Memur adaylarının işe başlama başvurularını 2 Şubat ile 14 Şubat 2018 tarihleri arasında il sağlık müdürlükleri bünyesinde kurulan başvuru komisyonlarına yapmaları gerekiyor. Adaylar istenen belgelerle birlikte yerleştikleri sağlık evinin bağlı olduğu il sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunacaklar.

Adayların atama şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını komisyon inceleyecek olup, şartları taşıyan adaylar için son göreve başlama tarihi 15 Şubat 2018 olarak belirtildi. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaklar.

Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 15.04.2018 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecekler. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/8 göreve başlama duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler