Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ile Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 9 bin sağlık personeli alımı kapsamında KPSS 2018/4 tercihi ile yerleşenler için atama duyurusu yayımlandı. Sağlık personeli atama işlemleri ve tarihleri için tıklayınız.

42312
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) ÖSYM tarafından KPSS 2018/4 sözleşmeli sağlık personeli alımı hakkında duyuru yayımlandı. KPSS–2018/4 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı kapsamında yerleşenler için atama işlemleri şu şekilde olacaktır.

KPSS 2018/4 sonucuna göre Sağlık Bakanlığına sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşenlerin 4 Mayıs 2018 Cuma günü saat 17.00’a kadar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden iki nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, il sağlık müdürlüğü yetkililerine onaylatmaları ve dilekçe ekinde bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü evrak birimine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar, noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formları, ÖSYM sonuç internet adresinden alınmış yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı görüldükten sonra il sağlık müdürlüğü yetkilileri tarafından onaylanacak olup adayların onay işlemi sırasında KPSS 2018/4 Yerleştirme Sonuç Belgesi’ni yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının birinci maddede belirtilen şekilde doldurulması, onaylatılması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemleri ile ilgili detaylı duyuru Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacaktır. Güvenlik soruşturmasını doldurmak için TIKLAYINIZ. Dilekçe için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ile Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!