1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Sonucuna Göre Personel Alımı İşlemleri Hakkında Duyuru Yayımladı
Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Sonucuna Göre Personel Alımı İşlemleri Hakkında Duyuru Yayımladı

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Sonucuna Göre Personel Alımı İşlemleri Hakkında Duyuru Yayımladı

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Sonucuna göre istihdam edilecek sağlık personelinin güvenlik soruşturması tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerine gönderildiği ve göreve başlama taleplerini içeren başvuruları hakkında duyuruda bulundu.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü KPSS-2019/4 sonucuna göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağını daha önce duyurmuştu. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi belirlenen tarihte İl sağlık Müdürlüklerine gönderilmişti.

Sağlık Bakanlığının yayımlanan yeni duyurusunda ise Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların göreve başlama işlemlerine ilişkin başvuruları 22.11.2019 – 05.12.2019 tarihleri arasında alınacağı belirtildi.

Adayların Bakanlığın belirlediği bu süre içerisinde istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen ilgili komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Atama şartlarını taşıyan adaylardan halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

Adayların, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 05.12.2019 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edeceğini duyurdu. Aynı şekilde halen askerlik görevini yapan adaylar başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile komisyona teslim edebilecekler.

Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ise ilgili komisyonlar tarafından, ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzundaki nitelik, şart ve kurallar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.

Atanma şartlarını taşıdığı tespit edilenler, 5510 sayılı Kanunda belirtilen süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılmak suretiyle göreve başlatılacak, atanma şartlarını taşımayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı olarak bilgi verilecektir.

Atanma şartlarını taşıyanlar için, son göreve başlama tarihi 06.12.2019 günü olacaktır. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

Hastalığı nedeniyle yada doğumla ilgili mazereti olanlar durumlarını 05.12.2019 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 30.12.2019 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü ve beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir. Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama işlemleri hakkında, söz konusu işlemler tamamlandıktan sonra http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde yeniden duyuru yayımlanacaktır.

EK-1, EK-2 ve EK-3 İçin Tıklayınız

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler