1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Personel Alımı Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak
Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Personel Alımı Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Personel Alımı Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

KPSS 2019/7 tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından kontenjan dağılımı da belli oldu. Sağlık Bakanlığı ÖSYM ile 8 bin 845 sağlık personeli alımı yapacak. Peki, KPSS 2019/7 sağlık personeli alımı başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

A+A-

KPSS 2019/7 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru kılavuzu ÖSYM'de yayımlandı. Sağlık bakanlığı bu kapsamda 8 bin 845 sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

Adayların sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Adaylar tercihlerini, 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 19 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Ayrıca bu süre uzatılmayacaktır.

YERLEŞTİRME ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR!

Tercih işlemlerinizi tamamlamadan önce Kılavuzda yer alan Açıklamalar ve Uyarılar bölümünün 8, 9, 10 ve 11 nci maddelerini dikkatlice okuyunuz. Atama şartlarını taşımadığınız halde tercih yaparak bir sözleşmeli pozisyona yerleştirilmeniz durumunda, atamanızın yapılamayacağını, bunun sonucunda hizmet sunumunda aksamaya neden olacağınızı göz önünde bulundurunuz.

Adaylar Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ile ücretlerini yatırabilecek.

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) yine KPSS 2019-7 başvuru ücreti yatırılacak bankalar arasında yer alıyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir. Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.

KPSS 2019/7 Yerleştirme ücreti 20,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler