1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 Tercih Başvuru Bugün Ödeme Yarın Son!
Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 Tercih Başvuru Bugün Ödeme Yarın Son!

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 Tercih Başvuru Bugün Ödeme Yarın Son!

18 bin sağlık personeli alımı kapsamında KPSS 2020/5 tercih başvuruları bugün tamamlanıyor. KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı personel alımı ödeme işlemleri ise yarın son! 18 bin sağlık personeli alımı başvuru ve ödeme işlemleri tüm detaylar.

A+A-

1 Nisan 2020 tarihi itibarıyla gece 23.59’da KPSS 2020/5 tercih başvuruları tamamlanacak. Ödeme işlemleri ise 2 Nisan 2020 tarihinde yapılabilecek. KPSS 2020/5 ödeme işlemleri ile ilgili önemli hususları ve dikkat edilmesi gereken noktaları “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık. KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı 18 bin sağlık personeli alımı başvuruları için henüz süre varken adaylar son kez tercih detaylarını ve işlemlerini tamamlayabilirler.

KPSS 2020/5 TERCİHLERİ

18 bin sağlık personeli alımı kapsamında Lisans, Önlisans ve Lise mezunu adaylar başvurularını yaparken mutlaka "KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2020/5 TERCİH KILAVUZU"nu dikkatli bir şekilde incelemeleri, kontenjanlara ve tüm özel şartların yer aldığı nitelik tablolarına bakması gerekiyor. Şartları taşımadığınız herhangi bir durumda atamanız yapılsa bile sonradan iptal olacaktır. My Memur olarak bu haberimizde KPSS 2020/5 tercih başvuru işlemlerinde bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken hususlara kısaca göz atalım:

- Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) puanları olanlar başvuru yapabilecektir. Son atamalardaki TABAN puanları My Memur olarak sizlere daha önce açıklamıştık. Bu kapsamda aşağı yukarı hangi taban puanlar oluşacağını tahmin edebilir ve bu kapsamda tercihlerinizi yapabilirsiniz.

- Tercihlerinizi yaparken dikkat edilecek hususlar ve şartları Adaylar KPSS 2020/5 tercihlerini yaparken "Aranan Nitelikler", "Başvuru Genel ve özel Şartları", "Açıklamalar ve Uyarılar" bölümlerini dikkatlice incelemeleri ve kendilerinin bu hususları taşıyıp taşımadıklarını bilmeleri gerekiyor.

- Adaylar tercih süresi içerisinde başvurularında değişiklik yapabileceklerdi. ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden başvurularını ve tercihlerini 1 Nisan 2020 tarihi saat 23.59'a kadar güncelleyebileceklerdir. Bu süre geçtikten sonra tercihlerde değişiklik asla olmayacak ve uzatılmayacaktır. ÖSYM'ye herhangi bir dilekçe vb. başvuru ile de değişikliklerle ilgili işlemler yapılmayacaktır.

- KPSS 2020/5 tercih işlemlerinden sonra ÖDEME’ye geçilebilir. My Memur olarak kısaca KPSS tercih başvurularında ödeme hususlarını ele alacağız.

KPSS 2020/5 ÖDEME İŞLEMLERİ

KPSS 2020/5 tercihleri tamamlandıktan sonra ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan e-İşlemler menüsünde "ÖDEMELER" alanından online ödeme yapılabilecektir. Bankadan da ödemeler 2 Nisan tarihi mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle KPSS 2020/5 tercihi yapacak adaylarımızın #EvdeKal çağrılarına uyarak mümkün olduğunca online ödeme yöntemlerini kullanmalarını rica ediyoruz.

- Ödemeler bankadan yapılacaksa sadece mesai saatleri içerisinde olacaktır. Bilindiği üzere bankalar covit-19 salgınından dolayı öğleden sonra hizmet vermektedir. Bu hususa dikkat edilmesi önemlidir.

- KPSS 2020/5 ödemelerini internetten yapacaklar 2 Nisan tarihi 23.59'a kadar kredi veya banka kartı ile yapabileceklerdir.

- Bu tarihe kadar ödeme işlemini yapmayan adaylar tercih yapsalar da başvuruları geçerli kabul edilmeyecektir.

KPSS 2020/5 kılavuzu ve tüm kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler