1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı İlanı Yayımladı! 14 Şubat 2020
Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı İlanı Yayımladı! 14 Şubat 2020

Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı İlanı Yayımladı! 14 Şubat 2020

Sağlık Bakanlığı Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi Kapsamında Arapça Tercüman İstihdamı Duyurusu yayımladı. Sağlık Bakanlığı yeni personel alımı ilanı detayları My Memur haberde.

A+A-

T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafında 14 Şubat 2020 itibarıyla “Sağlık Bakanlığı Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi” kapsamında personel alımı ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı proje kapsamında “Arapça Tercüman İstihdamı” yapacak. My Memur olarak Sağlık Bakanlığı danışman personel alımı başvuru şartları ve detaylarını sizler için hazırladık.

Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere bir Arapça Tercüman alınacaktır. Danışman, Proje sonuna kadar tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. Sözleşmeler İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finansman kaynağının durumuna göre Proje süresince yıllık olarak yenilenebilecektir.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinin birinden mezun olmak,

2. Tercihen Arap Dili ve Edebiyatı veya Arapça Öğretmenliği Bölümlerinin birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

3. Arapça dilinde ilan tarihinden önce 5 yıl içinde yapılan YDS'den en az 85 puan almak veya ilan tarihinden önceki 5 yıl içinde yapılan, buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

4. Sağlık, ekonomi vb. alanlardaki metinlerin tercümesi konusunda en az 1 yıllık tecrübe sahibi olmak,

5. Ardıl çeviri alanında en az 1 yıllık tecrübe sahibi olmak,

6. Tercihen uluslararası kurumlar (AB, Dünya Bankası vb.) tarafından finanse edilen projelerde en az 1 yıl çalışmış olmak,

7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak veya ertelemiş olmak,

8. Yurtiçi ve yurtdışı seyahate engeli olmamak gerekiyor.

PERSONEL ALIMINDA BEKLENEN HİZMETLER

1. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görev alanına giren konularla ilgili her türlü bilgi, belge, resmi davet mektubu ve dokümanın Arapçadan Türkçeye, Türkçeden Arapçaya çevirisinin yapılması

2. Toplantı, seminer, konferans vb. etkinliklerde Genel Müdürlük birim amirleri başta olmak üzere etkinliklere katılan yerli ve yabancı temsilcilere çeviri yapılması,

3. Sayın Bakanımızı ziyarete gelen heyetlerle yapılacak toplantılarda çeviri görevinin yerine getirilmesi,

4. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce organize edilen Arapça eğitimi ve öğretim faaliyetlerinin yerine getirilmesi

5. Genel Müdürlüğümüzce organize edilen yurtdışı remi ziyaretlerde heyetlere mihmandarlık edilmesi

6. Çevirisi yapılan tüm dokümanların arşivlenmesi istenmektedir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler