1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Mayıs-Haziran Ayı Bölge Hizmet Grupları
Sağlık Bakanlığı Mayıs-Haziran Ayı Bölge Hizmet Grupları

Sağlık Bakanlığı Mayıs-Haziran Ayı Bölge Hizmet Grupları

Sağlık Bakanlığı Mayıs-Haziran bölge hizmet grupları, sağlık personeli 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet grupları güncellendi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) müdürlüğü sitesinde sağlık personeli 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet grupları yayınladı. Yayınlanan Sağlık Bakanlığı bölge hizmet grupları dikkate alarak, sağlık personelleri tayin isteyebilecektir.

Sağlık personeli 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet grupları Uzman Tabip, Tabip, Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı ve Ataması sınav ile gerçekleştirilen sağlık personelleri için ayrı ayrı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların da iller 6 hizmet bölgesinden oluşmaktadır. Sağlık personeli hizmet bölge grupları A,B,C ve D olmak üzere 4 grup olarak belirlendi.

Bölge Hizmet grupları ise PDC doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılır. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve diğer iller ise D hizmet grubu olarak belirlenir. İllerin doluluk oranlarının eşit olması hâlinde Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Endeksinde üst sıralarda yer alan il, doluluk oranı daha yüksek olan il olarak kabul edilir.

Sağlık Bakanlığı bölge hizmet grupları belirlenirken PDC doluluk oranları dikkate alınıyor. PDC olarak en dolu olan ilk 20 il A grubunda yer alıyor. İkinci 20 İl B Grubu, üçüncü 20 İl C grubu, 21 il D grubunda yer alıyor. Örneğin A grubunda yer alan bir ilde çalışan sağlık personeli istediği şehre alt bölge tayini talebinde bulunabiliyor. Kısaca alt ve üst bölge tayinlerinde hizmet bölge grupları büyük önem arz ediyor. 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet gruplarını dikkate alarak, sağlık personelleri alt ve üst bölge tayinleri isteyebiliyor. Uzman tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ. Tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ. Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı için TIKLAYINIZ. Ataması sınav yolu ile yapılan sağlık personeli bölge hizmet grupları TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.