1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin ATT Haklı Kontenjan Talebi
Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin ATT Haklı Kontenjan Talebi

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin ATT Haklı Kontenjan Talebi

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı 56 bin sağlık personeli alımı yapacak. Ebe, hemşire diğer sağlık personelleri alımları ile doktor ve işçi alımları yapacak. Geçtiğimiz yıllarda düşük kontenjan verilen Acil Tıp Teknisyenleri ATT’ler de haklı yüksek kontenjan bek

A+A-

My Memur olarak bizlere gelen tüm talepleri değerlendirip siz değerli takipçilerimizin mağduriyetlerini gündeme taşıyoruz. Sağlık Bakanlığında atama bekleyen ortaöğretim mezunu hemşirelerle ilgili haberimizden sonra Acil Tıp Teknisyenleri ATT’lerinin de haklı kontenjan taleplerine değineceğiz.

Bilindiği üzere 2018 yılında Sağlık Bakanlığına 56 bin sağlık personeli alımı yapılacak. Bunlardan büyük pay 27 binle ebe alımları, hemşire alımları ve diğer sağlık personelleri için olacak. Taşeron kapsamında artık alım olmayacağı için 19 bin de işçi alımı yapılacak. Geriye kalan atama da doktorlar için ayrıldı.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz dönem atamasında Acil Tıp Teknisyenlerine ilk atamada 62 ikinci atamada ise 98 kontenjan olmak üzere 160 kontenjan verildi. Acil bir ihtiyaç olan bölüm için ATT’lere 2017 yılında bu kadar az kontenjan verilmesi büyük haksızlık ortaya çıkardı.

2018 yılında ATT’lerin haklı yüksek kontenjan talepleri duyulmalı ve adil bir kontenjan gerek ATT’ler için gerek diğer branşlar için verilmelidir. ATT’lerin 2017’de puanları 89’un altına bile inmediği düşünülünce 2018 yılı ATT alımında ciddi kontenjan talep ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
9 Yorum
İlgili Haberler