1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personel PBS'den Tayin Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)
Sağlık Bakanlığı Personel PBS'den Tayin Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)

Sağlık Bakanlığı Personel PBS'den Tayin Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)

Sağlık Bakanlığı personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasında personel bilgi sistemi olan PBS 'den tayin işleminde izleyeceği yol aşağıda ki gibi olacaktır.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan sağlık personel için yıl içersinde bi kaç kez Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası,kurum içi atama kurası,Devlet Hizmet Yükümlülüğü olan DHY kurası,ve kurumlararası atama kurasında izlenecek yol aşağıdaki gibidir.

Bilindiği üzere Münhal Kadroları Unvan ve Branşa Göre, Bağlı Kuruma Göre ve Atanmak İstenen Yere Göre sıralamanızı sağlayan 2015 Yılı Temmuz Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası yayınlandı.

1- PBS sistemine üye değilseniz; ana sayfadaki "Kullanıcı İşlemleri" menüsünden kullanıcı kaydınızı yaptırınız. 
2- İlgili kura başvuruları başladığında Kura Başvuru ve Takip İşlemlerine giriniz. Şekil_1 de açılan alanaTc Kimlik numaranızı ve Şifrenizi yazarak giriş butonuna basınız.


3- Şekil_2 deki ekran dan Başvuru yapacağınız kurayı Başvur butonuna basarak seçiniz.
Şekil 2
4- Açılan Kura Başvuru ve Takip Formu Ekranından Şekil_3 deki alandan kuraya başvuracağınız Unvan ve Branşı seçiniz.

Şekil 3

5- Yine Şekil_2 deki alanda Genel Kura tercihinizi seçiniz. Eğer sadece tercihlerinize yerleştirilmek istiyorsanız Genel Kuraya katılmak İstemiyorum alanını, tercihlerime yerleşemessem kurada boş kalan yerlerin herhangi birine atanmak istiyorum diyorsanız Genel Kuraya katılmak İstiyorum alanını işaretleyiniz.


6- Başvuruyu Kaydet butonuna basarak başvurunuzu kaydedin. Bu işlemden sonra artık tercih yapma aşamasına gelmiş olursunuz.
Şekil 4
7- Şekil_4 teki alandan tercihlerinizi seçiniz. Bu alandan tercih yaparken ilk önce 1. Tercihinizin karşısında yer alan Ekle butonuna basınız,karşınıza unvan ve branşınıza uygun Şekil_5 deki gibi tercih edebileceğiniz münhal yerler listelenecektir. 1. tercihe eklemek istediğiniz tercihi Seç butonuna basarak seçiniz. Daha sonra 5. tercihe kadar istediğiniz sayıda en az 1 en fazla 5 olacak şekilde tercihlerinizi belirleyiniz.. Tercih yaparken iki tercih arasında boş tercih alanı bırakmayınız. (Konu İçin Şekil 6,7,8,9 deki görüntüleri inceleyiniz.)Tercihlerinizde değişiklik yapacaksanız Sağ taraftaki değiştireceğiniz tercihin karşısındaki Sil butonu nabasarak silip yeni tercih yeri ekleyin veya boş bırakın. Tercihlerinizi bitirdikten sonra inceleyiniz, emin olduktan sonra Başvuruyu Kesinleştir butonu na basıp tercihlerinizi kesinleştiriniz. Başvurunuzu kesinleştirdikten sonra geri dönüş olmadığından Kesinleştirme işlemini emin olmadan yapmayınız.8- Kesinleştirene kadar bilgilerinizde değişiklik yapıp tekrar kaydedebilirsiniz. Kuraya giriş Unvan veya Branşınızda değişiklik yapmak istiyorsanız öncelikle şeçmiş olduğunuz tercihlerin tümünü, sil butonuna basarak siliniz, sonra gerekli düzeltmeyi yapıp tekrar Başvuruyu Kaydet işlemini gerçekleştirebilirsiniz.: 0px;" />
Doğru Tercih Şekli - 1
Şekil 6

 

Doğru Tercih Şekli - 2
Şekil 7

 

Yanlış Tercih Şekli - 1

Şekil 8

 

Yanlış Tercih Şekli - 2

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.