Sağlık Bakanlığı personeli 2016/4 açıktan atama yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılı 4.Dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası yapacak.

23357
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılı 4.Dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının personel ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacağı ilan edildi. Sağlık Bakanlığının personel atama, yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı kura başvuruları 4 Ağustos 2016 tarihinde başlayıp 9 Ağustos 2016 tarihi saat 18:00’de sona erecek. Başvurular PBS üzerinden yapılacak. Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak (notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Kura çekimi 23 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Kura yeri ve saati Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler ve 5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi ile değiştirildiğinden emekli olan tabip ve uzman tabipler başvurabilir. Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabibi de başvurabilir. Detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!