1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli 2017 Mart - Nisan Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Personeli 2017 Mart - Nisan Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Personeli 2017 Mart - Nisan Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan sağlık personeli 2017 Mart - Nisan bölge hizmet gruplarını yayınladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) müdürlüğü sitesinde sağlık personeli 2017 Mart - Nisan bölge hizmet grupları yayınladı. Yayınlanan Sağlık Bakanlığı bölge hizmet grupları dikkate alarak, sağlık personelleri tayin isteğinde bulunabilecekler.

Sağlık personeli Mart - Nisan bölge hizmet grupları Uzman Tabip, Tabip, Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı ve Ataması sınav ile gerçekleştirilen sağlık personelleri için ayrı ayrı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların da iller 6 hizmet bölgesine ayrılıyor. Sağlık personeli hizmet bölge grupları A,B,C ve D olmak üzere 4 gruptan oluşuyor.

Sağlık Bakanlığı bölge hizmet grupları belirlenirken PDC doluluk oranları dikkate alınıyor. PDC olarak en dolu olan ilk 20 il A grubunda yer alıyor. İkinci 20 İl B Grubu, üçüncü 20 İl C grubu, 21 il D grubunda yer alıyor. Örneğin A grubunda yer alan bir ilde çalışan sağlık personeli istediği şehre alt bölge tayini talebinde bulunabiliyor. Kısaca alt ve üst bölge tayinlerinde hizmet bölge grupları büyük önem arz ediyor.

2017 mart - Nisan bölge hizmet gruplarını dikkate alarak, sağlık personelleri alt ve üst bölge tayinleri isteyebiliyor. Uzman tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ. Tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ. Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı için TIKLAYINIZ. Ataması sınav yolu ile yapılan sağlık personeli bölge hizmet grupları TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.