1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı personeli 2017 Ocak-Şubat bölge hizmet grupları açıklandı
Sağlık Bakanlığı personeli 2017 Ocak-Şubat bölge hizmet grupları açıklandı

Sağlık Bakanlığı personeli 2017 Ocak-Şubat bölge hizmet grupları açıklandı

Sağlık Bakanlığı personelinin 2017 yılı Ocak-Şubat ayı bölge hizmet grupları açıklandı. Sağlık personelleri bölge hizmet gruplarına göre alt bölge tayini isteyebilecekler.

A+A-

Sağlık Bakanlığı personelinin 2017 yılı Ocak-Şubat ayı bölge hizmet grupları açıklandı. Sağlık personelleri bölge hizmet gruplarına göre alt bölge tayini isteyebilecekler. Sağlık Bakanlığı bağlı kuruluşlar atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre iller 6 hizmet bölgesine ayrılmakta. tabib, uzman tabip, eczacı, diş tabibi, uzman diş tabibi ve ataması sınav yolu ile yapılan sağlık personellerinin bölge hizmet gruplarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

Sağlık personellerinin hizmet grupları ise PDC doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılıyor. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve diğer iller ise D hizmet grubu olarak belirleniyor.

İllerin doluluk oranlarının eşit olması halinde Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Endeksinde üst sıralarda yer alan il, doluluk oranı daha yüksek olan il olarak kabul ediliyor. Sağlık Bakanlığında görevli sağlık personelinin eş, sağlık, eğitim ve alt bölge tayinleri 26 Mart 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Sağlık Bakanlığı Bağlı Kuruluşlar Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmaktadır.

Sağlık personelleri hangi bölge ve grupta olduğuna bakılarak alt ve üst bölge tayinleri isteyebilir. Uzman tabip için TIKLAYINIZ. Tabip için TIKLAYINIZ. Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı için TIKLAYINIZ. Ataması sınav yolu ile yapılanlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler