1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Haziran Atama ve Yer Değiştirme Kurası Tayin Başvurusu Başladı
Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Haziran Atama ve Yer Değiştirme Kurası Tayin Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Haziran Atama ve Yer Değiştirme Kurası Tayin Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görevli personel için 2019 Yılı Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası ilan metni, münhal kadrolar yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 2019 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 17– 23 Mayıs 2019 Perşembe Saat 18:00’e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 26 Mayıs 2019 tarihi Çarşamba günü noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacaktır.

Başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup adaylar en fazla 10 tercihte bulunabilecektir. Başvurusunu internet ortamında PBS üzerinde yapan personel başvuru çıktısını alıp Sağlık Bakanlığı Bilkent yerleşkesine elden yada kargo yoluyla 28 Mayıs 2019 Salı Saat 18:00’e kadar ulaştırmaları gerekecektir.

Başvuru Şartları

Bu kuraya başvuru yapacak sağlık personeli kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ile son atanma tarihinden itibaren fiilen en az 2 yıl çalışmış şartı vardır. Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca İller arası tercih yapabilecektir. Ancak halen kadrosunun bulunduğu ilde eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar görev yaptığı ilde fiilen 2 yıl çalışmış olması şartıyla başvurabilecektir. Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacaktır. Bu kuraya son 1 yıl içinde ataması yapılan personelden atama kararını kendi talepleriyle iptal ettirenlerin bu kuraya müracaat edemeyecektir.

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 26.06.2019 tarihi Çarşamba günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek olup aynı gün yayımlanacaktır.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.
İlan Metni için TIKLAYINIZ.
Münhal Kadrolar için TIKLAYINIZ. 

kura-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler