1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak Dönemi İller Arası atama Tayin ve Yer Değişikliği Başvurusu Başladı
Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak Dönemi İller Arası atama Tayin ve Yer Değişikliği Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak Dönemi İller Arası atama Tayin ve Yer Değişikliği Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kura ve başvuruları başladı. Sağlık Bakanlığı iller arası yer değişikliği başvuruları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 2019 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 24 Ocak 2019 tarihi Perşembe günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirileceği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı iller arası yer değişikliği başvuruları 25 Aralık 2018 Salı saat 18.00’e kadar yapılabilecek. Sağlık personellerinin iller arası yer değişikliği takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı YHGM internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup münhal kadrolar göz önünde bulundurularak en fazla 0n tercih yapılabilecektir.

2019 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası hakkında alınan karar gereği sağlık personellerinin esas alacakları tüm detaylar ilan metninde yayımlandı. Aşağıdaki ilan metninde yer alan hususlar çerçevesinde 2019 yılı Ocak dönemi Sağlık Bakanlığı iller arası yer değişikliği başvurusunu yapmakta fayda vardır.

Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca İller arası tercih yapabilecektir. Ancak halen kadrosunun bulunduğu ilde eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar görev yaptığı ilde (2) iki yıl çalışmış olması şartıyla müracaatını yapabilecektir. Bu kapsamda tercih yapanların kadrosunun bulunduğu İle eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atanmadıklarının tespiti halinde; halen bulunduğu İle yaptığı tercihler silinerek diğer tercihleri dikkate alınacaktır. Kuraya sehven alınıp bulunduğu İle yerleşmesi halinde atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise iptal edilecektir.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM 2019 Yılı Ocak Dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası için tüm münhal kadrolar da açıklandı. Aşağıdaki bağlantılardan tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak İller Arası Atama Tayin Kurası Son Gün

İlan Metni için TIKLAYINIZ.

Kura Takvimi için TIKLAYINIZ.

Münhal Kadrolar için TIKLAYINIZ.

takvim-002.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler