1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak İller Arası Atama Tayin Kurası Son Gün
Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak İller Arası Atama Tayin Kurası Son Gün

Sağlık Bakanlığı Personeli 2019 Ocak İller Arası Atama Tayin Kurası Son Gün

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı Ocak dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası ilan metni ve münhal kadrolara başvuru son gün 25 Aralık 2018.

A+A-

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 2019 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başvuruları 19 Aralık 2018 tarihinde başlamıştı.

Başvurular 19 – 25 Aralık 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Personel Bilgi Sistemi (PBS) ekranından yapılıp başvuru çıktığı en geç 28 Aralık 2018 Cuma Saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığında olacak şekilde gönderilmelidir. Başvurular münhal kadrolar göz önünde bulundurulup toplamda en fazla 10 tercih yapılabilecektir.

Başvuru yapmak isteyen sağlık personeli için kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ile son atanma tarihinden itibaren fiilen en az 2 yıl çalışmış olması gerekmektedir. Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca İller arası tercih yapabilecektir. Ancak halen kadrosunun bulunduğu ilde eş, sağlık ve öğrenim mazereti ile atananlar görev yaptığı ilde (2) iki yıl çalışmış olması şartıyla müracaatını yapabilecektir.

Başvurular 25 Aralık 2018 saat 18.00’de bitecek olup başvur sonucu kabul/ret listesi 14 Ocak 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecektir.

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 2019 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 24 Ocak 2019 tarihi Perşembe günü noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacaktır.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru detayları ilan metni ve kura takvimi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler