1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Personeli İller Arası Tayin Dönemleri Ne Zaman?
Sağlık Bakanlığı Personeli İller Arası Tayin Dönemleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı Personeli İller Arası Tayin Dönemleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığının 2020 yılı iller arası yer değiştirme tayini hangi dönemlerde gerçekleştirilir.Sağlık Personeli 2020 yılı tayin dönemleri ne zaman? Detaylar My Memur Haberde...

A+A-

Sağlık Bakanlığı İller arası atama dönemleri ne zaman? Sağlık Bakanlığı İsteğe bağlı yer değişikliğini puana göre mi yapar? Bu haberimizde Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev alan sağlık personellerinin iller arası tayin almak için başvuru yapması gereken dönemleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaya çalışacağız.

My Memur olarak bu haberimizde sağlık personeli iller arası tayin dönemleri ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından 16 Ocak 2020 tarihinde bir değişiklik gerçekleşti ve Sağlık Personeli iller arası atama dönemi sayısı ikiye düştü.

İLLER ARASI ATAMA OCAK VE HAZİRAN DÖNEMİ

Sağlık Bakanlığı tarafından iller arası yer değişikliği dönemlerinde yapılan değişiklik 16 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan resmi gazete ile yürürlüğe girmiş oldu. Yeni değişiklik ile birlikte, Sağlık bakanlığı bünyesinde görevli olan sağlık personelleri, Ocak ve Haziran olmak üzere 2 dönemde tayin isteminde bulunabilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan münhal kadrolar ilan edilir ve sağlık personelleri buna göre başvurularını gerçekleştirirler.

İLLER ARASI ATAMA HİZMET PUANINA GÖRE YAPILIR

Sağlık Bakanlığı tercih sıralamasına bakmaksızın, hizmet puanına göre atamaları tamamlar. Eğer iller arası atama başvurusu yapan sağlık personeli, puanları eşit olursa, çalışma süresine göre atama tamamlanır. Eğer sağlık personelinin hizmet süresi de eşit ise, kura ile yerleştirme işlemi tamamlanır.

sağlık bakanlığı iller arası tayin dönemleri 2020

sağlık bakanlığı iller arası tayin 2020

sağlık bakanlığı iller arası tayin dönemleri ne zaman

sağlık bakanlığı tayin dönemleri 2020

sağlık bakanlığı iller arası tayin dönemleri 2020 ne zaman

sağlık bakanlığı kurum içi atama 2020

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler