1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Radyoloji Hizmetlerinin Sunumu İle İlgili Genelge Yayınladı
Sağlık Bakanlığı Radyoloji Hizmetlerinin Sunumu İle İlgili Genelge Yayınladı

Sağlık Bakanlığı Radyoloji Hizmetlerinin Sunumu İle İlgili Genelge Yayınladı

Sağlık Bakanlığı Radyoloji Hizmetlerinin Sunumu İle İlgili Genelge Yayınladı

A+A-

Sağlık Bakanlığı yayınlanan genelgede Türk Radyoloji Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen radyoloji hizmetlerinin sunumuma yönelik denetim ve değerlendirmeler sonucunda, radyolojik görüntüleme hizmetlerinin doğru, etkin, verimli bir şekilde, zaman ve kaynak israfın yol açmadan sunulmasını sağlamak üzere aşağıdaki kararların alınmasına ihtiyaç duyulmuştur... İşte O genelge

Bakanlığımız ve Türk Radyoloji Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen radyoloji hizmetlerinin sunumuma yönelik denetim ve değerlendirmeler sonucunda, radyolojik görüntüleme hizmetlerinin doğru, etkin, verimli bir şekilde, zaman ve kaynak israfına yol açmadan sunulmasını sağlamak üzere aşağıdaki kararların alınmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Radyoloji uzmanının daha iyi sonuca ulaşabilmesi için ek tetkik gerekliliğine ihtiyaç duyması durumunda, ilgili klinikle görüşmek suretiyle radyoloji uzmanının ek tetkik istemesine imkân sağlayacak düzenleme yapılacaktır.

Radyoloji uzmanlarının görüntüleme işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan vakaya ait dosya bilgilerine ulaşabilmesi için gerekli teknik düzenlemeler yapılacaktır.

Radyoloji raporlarının, Türk Radyoloji Derneği Yeterlilik Kurulu tarafından hazırlanan ve http://www.turkrad.org.tr/doc/standartlar/Geleneksel_Radyoloji_Raporu_Yazim_Rehberi.pdf linkinde bulunan rehberlerde belirlenen raporlama standartlarına uygun olması sağlanacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına

Denetim ve Değerlendirme Daire Başkanlığı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.