1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Atama Usul ve Esasları Değişti
Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Atama Usul ve Esasları Değişti

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Atama Usul ve Esasları Değişti

Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usûl ve esaslarına ilişkin yönetmelikte değişiklik 9 Şubat 2019 tarihli ve 30681 sayılı resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından 9 Şubat 2019 tarihli resmi gazetede Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan kura ile atanacak sağlık personelinin atama usûl ve esaslarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı. Değişikliğe dair detayları My Memur olarak hazırladık.

Bugünkü resmi gazetede Sağlık Bakanlığı atama vb. yönetmeliklerle ilgili önemli değişiklikler bulunuyor. Bilindiği üzere 2019 yılı 25 bin sağlık personeli alımı öncesinde yönetmeliklerde değişiklikler yapılmakta ve adayların beklediği ilk alım ilanının yayımlanmasını bekliyoruz.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına Açıktan Kura İle Atanacak Sağlık Personelinin Atama Usûl ve Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

MADDE 1 - 10 Temmuz 2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Sağlık Personelinin Atama Usûl ve Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde; ikinci fıkrasında yer alan  “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” ibaresi  “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” şeklinde değiştirilmiştir.

“Bakanlıkta kura işlemlerini yürütmek üzere, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bağlı bulunduğu Bakan Yardımcısının veya görevlendireceği kişinin başkanlığında, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden birer kişi olmak üzere toplam beş kişiden oluşan Kura Komisyonu oluşturulur.”

Sağlık Bakanlığı yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler