1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Sertifika Tescili Yapacak Personele Duyuru
Sağlık Bakanlığı Sertifika Tescili Yapacak Personele Duyuru

Sağlık Bakanlığı Sertifika Tescili Yapacak Personele Duyuru

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakanlık Merkez Teşkilatları ve Bağlı Kuruluşları ile 81 İl Valiliğine gönderilmek üzere

A+A-

Sağlık Bakanlığı  Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakanlık Merkez Teşkilatları ve Bağlı Kuruluşları ile 81 İl Valiliğine gönderilmek üzere 2 Temmuz 2014 Tarihli ve Sertifika Tescili konulu, Bakan adına Uzm. Dr. Alaattin Dilsiz imzalı bir yazı gönderi. Yazı ve eki aşağıda sizlere sunulmuştur.

Bakanlığımız  sağlık alanında ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü yetiştirmeye yönelik olarak düzenlenen sertifikalı eğitimlerin belirlenen standartlar çerçevesinde uygulanmasını sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği yeniden hazırlamış ve 04 Şubat 2014 tarihli ve 28903 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bakanlığımız merkez teşkilatı ve bağlı kuruluşları, kamu tüzel kişiliğini haiz kurum ve kuruluşlar, özel hukuk tüzel kişileri ve gerçek kişiler tarafından sağlık alanında düzenlenecek sertifikalı eğitimler, bu eğitimler sonucu verilecek ve Bakanlığımızca tescili yapılacak sertifikalarla ilgili iş ve işlemler bu yönetmelik hükümlerine göre yürütülecektir.

Bu kapsamda Bakanlığımızca veya Bakanlığımızca yetkilendirilmiş sertifıkalı eğitim uygulayıcılarınca bu yönetmelik hükümlerine göre düzenlenen sertifikalı eğitim programları sonunda verilen sertifikalar, yönetmeliğin 10'uncu maddesi hükümlerine göre ilgili birimlerce/il sağlık müdürlüklerince tescil edilecektir.

Sertifika tescil işlemlerinin başlatılabilmesi için Bakanlığımız Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) üzerinde teknik altyapı çalışmaları devam etmekte olup bu süreçte Bakanlığımız ilgili birimleri ile il sağlık müdürlüklerinde sertifika tescili yapacak personelin yetkilendirme işlemleri yapılacaktır.

Bu nedenle biriminizde/müdürlüğünüzde sertifika tescili yapacak personelin belirlenerek adı, soyadı, görev unvanı, T.C. kimlik numarası ve çalıştığı birim bilgilerinin ekte bir örneği sunulan Excel formatında hazırlanarak yazılı olarak ve ayrıca mail yoluyla 21 Temmuz 2014 tarihine kadar gönderilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.

Sertifika Tescili Yazı TIKLAYINIZ

Sertifika Tescili Ek TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.