1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Sonunda Personelinin Bir Sıkıntısını Fark Etti
Sağlık Bakanlığı Sonunda Personelinin Bir Sıkıntısını Fark Etti

Sağlık Bakanlığı Sonunda Personelinin Bir Sıkıntısını Fark Etti

Sağlık Bakanlığı Sonunda Sağlık Personelinin Bir Sıkıntısını Fark Etti.

A+A-

Artık Sağlık Personelleri içinde bir kreş kurulacak. Yıllardır bir çok konuda diğer bakanlıklara göre geride kalan sağlık bakanlığı personelleri için bir adım atıyor.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından valiliklere yazı gönderildi ve 0-6 yaş arası çocuğu bulunan ve kreş ihtiyacı olan sağlık personellerinin tespit edilmesi istendi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş tarafından gönderilen yazıda eğer sağlık kuruluşunda 50 üzeri 0-6 yaş çocuğun bulunması durumunda kurum bünyesinde, 50 altı çocuk bulunması durumunda ise; bir kaç sağlık kuruluşuna ortak bir kreş kurulması istendi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş sağlık sektöründe özellikle bayan personel sayısının fazla olduğunu ve nöbet esasıyla çalışılması nedeniyle kreş ihtiyacının bir gereklilik olduğu belirtildi.

MyMemur.Com olarak yıllardır sağlık personelinin ötelenmiş ve 2.Plana atılmış olması sebebiyle, sonunda sağlık personeline karşı bir adım atmış olmanızdan dolayı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş'e teşekkürü bir borç biliyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler