1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyada Atağa Geçiyor
Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyada Atağa Geçiyor

Sağlık Bakanlığı Sosyal Medyada Atağa Geçiyor

Sosyal medyayı en etkin kullanan Sağlık Bakanlığı, bu başarısına Taşra Teşkilatlarını da dâhil ederek başarısını katlamayı planlıyor.

A+A-

Değişen medya sektörüne uyum sağlamak, sağlık çalışanları ve vatandaşlara daha yakından ulaşabilmek için açtığı ve aktif olarak kullandığı sosyal medya hesapları ile Devlet Kurumları arasında sosyal medyayı en etkin kullanan Bakanlık unvanını elinde bulunduran Sağlık Bakanlığı, bu başarısına Taşra Teşkilatlarını da dâhil ederek başarısını katlamayı planlıyor.

Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde resmi hesabı bulunan ve başarılı performansını sosyal medyada da gösteren Sağlık Bakanlığı, sağlık okuryazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için taşra teşkilatlarının da sosyal medyayı daha aktif kullanabilmeleri amacı ile “Sosyal Medya Eğitimi”  gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından geçtiğimiz gün İstanbul’da düzenlenen Sosyal Medya Eğitimi’ne 81 ilin İl Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliklerinde görevli basın-yayın sorumluları katıldı.

Düzenlenen eğitimde katılımcılara, Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşaviri (Daire Başkanı) Cumali YÜKSEK, Sağlık Bakanlığı Basın ve Halka İlişkiler Müşaviri Übeydullah YENER, Sosyal Medya Uzmanı Tolga AKKUŞ ve Lütfiye DERELİ ve İletişim Uzmanı Burcu AYDIN tarafından Sağlık Bakanlığı sosyal medya stratejileri, sosyal medyada hasta iletişimi, sosyal medya yöneticiliği, bilgi güvenliği, bilgi güvenliği tehdit unsurları, sosyal mühendislik saldırıları, medyada fotoğraf ve görüntü seçimi gibi konularda bilgiler verildi.

Dünyanın en büyük anlık paylaşım sitesi olan Facebook'ta resmi hesabı bulunan ve 2012 yılının Temmuz ayında aktif hale getirilen bakanlığın Facebook sayfasının 380 bin, Twitter hesaplarının ise 107 bin takipçiye ulaştığı ifade edilirken, İl Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliklerinin, Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram ve Foursquare gibi sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanması istendi.

Sağlık Bakanlığından anında haber alabilmek ve gelişmeleri takip etmek için hizmet veren sosyal medya adresleri ise şöyle:

http://www.facebook.com/saglikbakanligi,

https://twitter.com/saglikbakanligi

http://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi

http://instagram.com/saglikbakanligi

https://tr.foursquare.com/saglikbakanligi

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.