Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel eş durumu tayini başladı

2016 yılı 2. dönem Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları 4/b sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği kurası hakkında duyuru yayımlandı.

23319
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığında eşinden çocuğundan ayrı ilde olup eşinin bulunduğu ile atanmayı bekleyen yüzlerce personelin merakla beklediği 016 Yılı Temmuz Dönemi Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları 4/B Sözleşmeli Personelinin Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Kurası nihayet yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında istihdam edilen 4/B sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle kurum içi yer değişikliği başvuruları, 1 – 5 Ağustos 2016 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (www.yhgm.saglik.gov.tr) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının dağılımını gösterir listeler yukarıda belirtilen internet adresinde ilan edilmiş olup eş durumu nedeniyle kurum içi yer değişikliği talebi uygun olanlar, ilan edilen aynı unvanlı boş pozisyon sayısını aşmayacak şekilde talep ettikleri ilin boş pozisyonlarından birine noter tarafından kura ile yerleştirilecektir.

Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunan personel Pozisyonunun vizeli olduğu ilde fiilen en az bir yıl çalışmış olanların başvuruları kabul edilecektir. Sözleşmeli personel, istene belgeleri, ilgili birim amirine de imzalattığı PBS başvuru formuna ekleyerek, 11 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 18.00’den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü’nde olacak şekilde kargo ile gönderecek ya da elden teslim edecektir. Kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığı’na ait değildir.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında istihdam edilen 4/B sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle kurum içi yer değişikliği kurası ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!