1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Sınavı Usul ve Esasları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar yayınlandı. Sağlık Bakanlığı taşeron sınavı nasıl yapılacak? Taşeron sınavında neler sorulacak?

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından taşeron işçilerin kadroya geçiş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar yayınlandı. Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatında, bağlı ve ilgili kuruluşların merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan taşeron işçilerin kadro sınavları 3-22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. 

Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine yönelik yapılacak olan sınavla ilgili usül ve esaslara dair Valilikler (İl Sağlık Müdürlükleri) ile Bakanlığımız bağlı ve ilgili kuruluşlarına resmi yazı gönderildi.

Bakanlığının merkez teşkilatı ile il sağlık müdürlüklerinde 3 kişiden oluşan, 2 de yedek üyesi bulunan sınav kurulları oluşturulacak. Kurulda görevli olanlar kendilerinin ve eşlerinin ikinci dereceye kadar olan yakınlarının sınavlarına katılamayacaklar.

Sözlü sınav soruları taşeron işçilerin yaptıkları işlerle ilgili konularda, yürüttükleri işlerdeki yetkinliklerini ölçecek şekilde ve eğitim seviyelerine uygun olarak sınav kurulları tarafından hazırlanacak. İşçilerin sınav sonuçları başarılı ya da başarısız olarak tutanağa geçirilecek.

Sağlık Bakanlığı taşeron işçilerin kadro sınavları için 28 farklı iş kolunda sınav tutanağı yayınladı. Sınavda başarısız olanlar itirazlarını 23-26 Mart tarihleri arasında sınav kurullarına yazılı olarak yapabilecekler. Kesin sonuçlar ise 29 Mart 2018 tarihinde ilan edilecek. Sağlık Bakanlığı sürekli işçi sınavı usul ve esasları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler