1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Sınav Takvimi Açıklandı
Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Sınav Takvimi Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Sınav Takvimi Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı Sürekli İşçi Sınav Takvimi açıklandı. Personel alımına dayalı hizmet ihalesi kapsamında olan taşeron işçiler için sınav tarihleri unvanlara göre açıklandı. Taşeron sınav takvimi için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkez Teşkilatı personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine yönelik yapılacak olan sınava ilişkin sınav takvimi yayınlanmıştır.

Temizlik Hizmeti, Yemek Hazırlama ve Dağıtımı Hizmetleri, Şoför, Teknik Hizmetler, Koruma ve Güvenlik Hizmeti, Halkla İlişkiler-Sekreterlik Hizmetleri, Koruma ve Güvenlik Hizmeti, Odacı ve Yazılım Geliştirme ve Teknik bakım personelleri için taşeron kadro sınavı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı taşeron sınavları için unvanlar bazında tüm tarihler belirlendi. Aşağıdaki listede tüm takvime ulaşabilirsiniz. Taşerona kadro usul ve esaslarına dair 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede geçen hükümler taşeron sınavı için şu şekildedir.

Sınavın gerçekleştirilmesi ve ilanı! Hak sahibi işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçirilmesine ilişkin sınav; yalnızca yazılı, yalnızca sözlü, yalnızca uygulamalı şekilde yapılabileceği gibi yazılı ve sözlü, sözlü ve uygulamalı şekillerde de yapılabilir. Uygulanacak sınav yöntemi bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde ilgili idarenin üst yöneticisi tarafından belirlenir. Sınava katılacakların görev yaptıkları alanlar dikkate alınarak farklı işlerde çalışanlara farklı yöntemde sınav uygulanabilmesi mümkündür.

Sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilir. Yapılan ilan tebliğ hükmüne geçer, ilgililere ayrıca tebligat yapılmaz.

Sınav soruları çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilir. Yazılı sınav, sınav kurulu tarafından yüz puan üzerinden değerlendirilir ve tutanağa geçirilir. Sınavda başarılı sayılmak için en az elli puan almak şarttır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adaylar “başarılı” ya da “başarısız” olarak tutanağa geçirilir.

 Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az elli puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şarttır.

Sınavda başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından Kurumun resmi internet adresinde ilan edilir. İlan tebligat yerine geçer, ilgililere ayrıca tebligat yapılmaz.

Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanır.

Sınav sonuçlarına itiraz! Sınavlarda başarılı olamayanlar, ilan tarihinden itibaren öngörülen süre içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilir.

İtirazlar derhal ilgili sınav kuruluna intikal ettirilir. Talep, kurulca değerlendirilerek öngörülen süre içerisinde karara bağlanır ve sonuç ilgilisine yazılı şekilde tebliğ edilir. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir. Sınav Takvimi İçin TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler