1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter Alımında Öncelik Önlisans Mezunlarına Olacak
Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter Alımında Öncelik Önlisans Mezunlarına Olacak

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter Alımında Öncelik Önlisans Mezunlarına Olacak

Sağlık Bakanlığı, Tıbbi Sekreter İstihdamı genelgesini yürürlüğe koyarak alımlarda önlisans mezunlarına öncelik verilmesini, bulunamaması halinde lise mezunlarında da alınması kapsamında genelge yayımladı. İşte detaylar.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbı Sekreter İstihdamı kapsamında mezuniyet olarak öncelik önlisansa verildi. Başvuru yetersiz olursa ortaöğretim mezunlarından da alınabilecek. İşte genelgeden detaylar:

Tıbbı Sekreter İstihdamı Genelgesinde belirtildiği üzere Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerde tıbbi sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış olanlar istihdam edileceği belirtildi.

Tıbbı Sekreter İstihdamı kapsamında da öncelik önlisans mezunlarına verilecek, önlisans mezunu tıbbi sekreterin bulunmaması halinde orta öğretim mezunu tıbbi sekreterler alınacaktır denildi.

Yayımlanan genelge gereği uygulama şu şekilde yapılacak:

Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin yerine getirilmesi maksadıyla yapılan hizmet alım ihaleleri kapsamında yükleniciler vasıtasıyla çalıştırılacak işçilerin niteliklerinin belirlenmesinde yeni genelge hükümleri doğrultusunda işlem yapılması istendi.

Tıbbi sekreter istihdamı genelgesi uygulanırken mevcut çalışanların işten çıkarılması istenmeyecek ve mezuniyet durumları göz önüne alınmak suretiyle mağduriyetlere sebebiyet verilmeyecek denildi.

Yeni personel alımında veya çıkan personelin yerine yeni işçi alımında bu genelge hükümleri çerçevesinde işlem yapılması gerekiyor. Tıbbi Sekreter İstihdamı genelgesi için TIKLAYINIZ. Halkla İlişkiler Personeli ve Tıbbi Sekreter İstihdamı genelgesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum