1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sağlık Bakanlığı, TKHK’ya 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı, TKHK’ya 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı, TKHK’ya 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 22 Ağustos 2017’de gerçekleştirilen 3713 sayılı kanun kapsamında şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarının atama duyurusu yayımlandı. Atamaya esas belgeler ve tüm detaylar haberimizde.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 22 Ağustos 2017 tarihinde yapılan şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarının atama teklif kurası sonucuna göre Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına ataması teklif edilenler için atamaya esas olmak üzere istenen belgeler ve gerekli hatırlatmalar hakkında duyuru şu şekildedir:

Yerleşen adayların aşağıda belirtilen belgeleri 18 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Kurum İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığının ilgili Daire Başkanlıklarına elden teslim etmesi gerekmektedir.

Devlet Personel Başkanlığı Tarafından yapılan Atama Teklif Kurası sonuçlarına göre Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu teşkilatına yerleştirmesi yapılanlardan, 03 Nisan 2012 tarih ve 28253 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikteki “Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından kimlik, adli sicil, askerlik ve sağlık durumu hususlarında adaylardan yazılı beyanları dışında ayrıca bir belge talep edilmez” hükmü gereğince, vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil, askerlik durum belgesi, sağlık durum belgesi istenmeyecek olup bunların dışında aşağıdaki belgeler istenmektedir:

İnternet adresimizde yayımlanan TKHK şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarının atama teklif kurası açıktan atama başvuru formunun aslı, şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarının atama teklif kurası sonucu yerleştiğine dair yerleşme belgesi, güvenlik soruşturması ve / veya arşiv araştırması formu istenmektedir. belgelere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mezuniyet Belgesi: Adayın yerleştiği unvanını belirten öğrenim durumunu gösterir diploma aslı, Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde geçici mezuniyet belgesinin aslı, Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan, diplomalarının denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanan denklik belgesinin aslı.

Fotoğraf, Mal Bildirim Beyannamesi, Kaza-i rüşt kararı: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesi gereği, 18 yaşını doldurmayan adayların kazai rüşt kararı alındığına dair belge, Şehit Yakınları ile Gazi ve Gazi Yakınlarının Atama Teklif Kurası sonucu kurumumuz kadrolarına yerleşip halen Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşları veya başka bir kamu kurumunda 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi kadrolu memur statüsünde çalışanların kendi kurumlarından alacakları hizmet cetveli ve kurumumuza atanmak istediklerine dair dilekçelerini evrak teslimi esnasında vermeleri gerekmektedir.

Askerlik görevi nedeniyle silah altında olanlardan haklarının saklı kalmasını isteyenlerin, yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde yalnızca bir dilekçeyi Kurumumuza göndererek durumlarını bildirmeleri ve terhis tarihinden itibaren 30 gün içerisinde atamaya esas olmak üzere istenilen belgelerle birlikte Kurumumuza bizzat müracaat etmeleri halinde durumları incelenecektir. Duyuru için TIKLAYINIZ. Mal bildirim formu için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ. Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler