Sağlık Bakanlığı TSK personeli için sağlık raporu açıklaması yaptı

Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri personellere, öğrencilere ve askerlik yükümlülüğü altında bulunan vatandaşlara sağlık raporu verilmesi ile ilgili detaylara yer verildi.

23667
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz darbe girişimi sonrasına FETÖ terör örgütü ve diğer terör örgütlerine karşı tedbir almak için Kanun Hükmünde Kararnamelerden (KHK) biri de 669 sayılı KHK’ydı. Bu Kararnamede Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredildiği kararı verildi. Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, öğrencileri ve askerlik yükümlülüğü altındaki vatandaşları sağlıkla ilgili iş ve işlemleri askeri hastaneler tarafından yapılmakta ve rapor işlemleri bu doğrultuda yürütülmekteydi.

Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, öğrencileri ve bunların adayları ile askerlik yükümlülerinin yapılacak muayene ve düzenlenecek sağlık raporları yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ndeki usul ve esaslara göre düzenlenmekteydi.

669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Askeri Hastaneler Bakanlığımıza devredildiğinden askeri hastaneler tarafından düzenlenen sağlık raporları devir sonrasında Bakanlıkça yayımlanmış Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Bakanlığa bağlı sağlık hizmet sunucuları tarafından düzenleneceği belirtildi.

Ayrıca sağlık raporu ile ilgili olarak askeri personellerden herhangi bir ücret ve katkı payı alınmayacak. Ayrıca askeri öğrenci adayları, ilk defa işe başlayacak muvazzaf / sözleşmeli subay ve astsubaylar, uzman çavuş ve uzman erbaşlar, sözleşmeli er ve erbaş adaylarından istenecek sağlık raporlarından ve EGM eğitim kurumlarına alınacak personellerden sağlık kurulu rapor ücreti alınmayacağı belirtildi.

TSK personelleri, öğrenciler ve adaylar ile askerlik yükümlülerinden aynı şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğindeki usul ve esaslara göre yapılmaya devam edileceği belirtildi. Sağlık raporları ile ilgili resmi yazı ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    KOLAY GELSİN BEN JANDARMA UZMANLIK İÇİN BAŞVURDUM BANA RENK KÖRLÜĞÜN VARDEDİLER SONRA İTİRAZ ETTİM İKİNCİ BİR İLE GİTTİM ONDADA GÖRDÜĞÜM HALDE RAPORU BOZMAK İSTEMEDİ DOKTOR VELHASIL ŞİMDİDE PİLOTLUK İÇİN ALDIM RAPORU İSHİHARA OKUDUUM KISACASI SAĞLAM RAPORU VERDİLER ŞİMDİ BU ASKERİ İÇİN ALDIĞIM RAPOR KAÇ YIL GEÇERLİ DAHA SONRADAN KARŞIMA CIKARMI VEYA SON ALDIĞIM İŞE GİRİŞ RAPORUMU GEÇERLİ OLUYOR ORAPOR BOZULMUŞMU OLUYOR BU KONUDA BANA BİLGİ VERE BİLİRMİSİNİZ VEYA BİLGİ ALACAĞIM BİRYER SÖYLERMİSNİ

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!