1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı
Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 8 Ekim2017 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü unvan değişikliği sınavının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü unvan değişikliği sınavının soru ve kitapçıklarına haber içeriğimizde bulabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavında her bir grup için 50 soruluk çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav 60 dakika sürecek ve tek oturum hâlinde uygulandı.

 

Sınav değerlendirilmesi nasıl yapılacak?

 

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak tüm kadrolar için 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır ve başarı puanı hesaplamasında: [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

 

Bknz: Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı Başvuruları İlanının Yer Aldığı Haber için TIKLAYINIZ.

 

Sınavda yer alacak her soru, puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.  Tam puan virgülden sonra ondalık dilim ne olursa olsun bir üst puana tamamlanmayacaktır. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

 

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

 

Adayların sınav puanının eşit olması halinde, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda başarı sıralamasını Sağlık Bakanlığı yapacaktır.

 

Bknz: Unvan değişikliği soru ve cevaplarının tamamı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.