1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Uzman Personel Alımı Yapacak mı
Sağlık Bakanlığı Uzman Personel Alımı Yapacak mı

Sağlık Bakanlığı Uzman Personel Alımı Yapacak mı

Sağlık Bakanlığı uzman personel alımı bekleniyor. 694 sayılı KHK ile ihdas edilen kadrolar, yönetmelik değişikliğiyle birlikte açıklanmıştı. 1502 kadroya uzman personel alımı yapılacak mı?

A+A-

Sağlık Bakanlığı uzman personel alımı konusunda bir açıklama bekleniyor. 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte ihdas edilen kadrolar, yönetmelikte yapılan değişiklikle illere tahsis edilmişti. Bu kapsamda illere belirtilen kadrolara uzman personel alımı yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

KHK ile kadro ihdas edilmişti.

25 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığına kadro ihdasları yapılmıştı. KHK ile 9.381 kadro Sağlık Bakanlığına ihdas edilmiş, 1600 sözleşmeli uzman kadrosu cetvelde yer almıştı. Ayrıca başvuru koşulları, görev tanımlarına da KHK’da yer verilmişti.

İl il uzman personel kadroları yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı kadro standartları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, ihdas edilen kadrolar illere tahsis edildi. 7 Ekim tarihli değişiklikle birlikte İstanbul’da 260, Ankara’da 90, İzmir’de 75 olmak üzere tüm illerde toplam 1502 sözleşmeli uzman kadroları dağıtıldı.

Uzman personel alımı yapılacak mı?

Sözleşmeli uzman alımı konusunda karar Sağlık Bakanlığında olacak. KHK’da bu kadrolara açıktan ya da naklen alım yapılacağı belirtilmişti. Açıktan atama ile alım yapılabilecek sözleşmeli uzman kadrolarına, kamu personellerinden görevlendirme de yapılabilecek. Bu konuda bakanlıktan bir açıklama bekleniyor.

Sözleşmeli uzman alımı başvuru şartları neler olacak?

694 sayılı KHK’da yer alan hükümlerde, açıktan alım için başvuru şartları da yer aldı. Buna göre uzman personel alımında KPSS’den en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Kadro ihdasları ve il il uzman dağılımıyla ilgili haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.