1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar 2017 Yılı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar 2017 Yılı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar 2017 Yılı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu

Sağlık Bakanlığı ve bağlık kuruluşları Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu THSK bünyesinde unvan değişikliği sınav duyurusu yaptı. Münhal kadrolar yayımlandı. Unvan değişikliği sınav konuları ve tüm detaylar.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları unvan değişikliği sınavı 8 Ekim 2017 tarihinde yapılacak. Başvurular 9 Haziran ile 16 Haziran tarihleri arasında Sağlık Bakanlığının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden yapılacaktır. Unvan değişikliği sınavına esas münhal kadrolar ile unvanlar ekli tablolarda kurumlar bazında ayrı ayrı aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Sağlık ve Bağlı Kuruluşlarının (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu) merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.

Başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 9-16 Haziran 2017 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca sınav başvurusunun son günü itibariyle (16 Haziran 2017) Bakanlık ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi devlet memuru olarak görev yapan ve öğrenim durumu itibariyle atanacağı kadro unvanını ihraz etmiş personelin tümü başvurabilecektir.

Sınava katılacaklarda Bakanlıkta, bağlı kuruluşlarda veya öğrenim durumları ile ilgisi bulunmayan görevlerde belirli bir süre hizmet yapmış olma şartı aranmayacaktır.

4924 sayılı Kanuna tabi olarak istihdam edilenler, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi olarak çalışanlar, geçici personel, sürekli işçiler, vekil ebe ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli bu sınava giremeyeceklerdir.

Aynı unvanda lise veya ön lisans mezunu olarak çalışmakta iken üst öğrenimi bitiren personelin intibakları sınavsız olarak yapıldığından bu durumdakiler aynı unvanda üst öğrenim düzeyine atanmak için unvan değişikliği sınav başvurusunda bulunmayacaktır.

Sağlık Meslek Lisesi Mezunu hemşire, hemşirelik alanında lisans öğrenimini bitirmişse lisans hemşirelik unvanına atanmak için sınav başvurusunda bulunmayacaktır. Duyuru metni için TIKLAYINIZ. Münhal kadrolar için TIKLAYINIZ. Sınav konuları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum