1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar Arasında Personel Nakil Hakkı Verilmeli
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar Arasında Personel Nakil Hakkı Verilmeli

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar Arasında Personel Nakil Hakkı Verilmeli

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarda görevli personele il içi sağlık, eş vb. mazeret nakil ataması yapılmadığından çalışanlar mağdur olmaktadır.

A+A-

Bilindiği üzere 663 sayılı KHK ile 2011 yılında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu olarak 3 ayrı kuruluşa ayrıldı. İllerde de İl Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastane Birlikleri kuruldu.

Ancak merkez ve taşra teşkilatlarında görevli sağlık personeli bu 3 kuruluş arasında il içi sağlık, eş vb. nedenlerle mazereti bulunan personelin tayinlerinde hareket serbestliği olmadığından mağdur durumda kaldı.

Çeşitli sebeplerle mazereti bulunan sağlık personeli Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar Arasında tayin olamazken hiçbir mazereti olmayan birçok personel geçici görevlendirmelerle tayinlerini yaptırabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı en azından mazeret atamaları için personele bu 3 kuruluş arasında nakil yapabilmesinin önünü açmalıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.