1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Değişti
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Değişti

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Değişti

Sağlık Bakanlığının eski adıyla Personel Genel Müdürlüğü yeni adıyla YHGM 'ü değişti.

A+A-

Sağlık personelinin atama,tayin,nakil,kura,alım vb. personel hareketlerinden sorumlu eski adıyla Personel Genel Müdürlüğü yeni adıyla yeni adıyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yeni isim tayin edildi.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine bakan Dr. Erkan Çiçek'in görevinden ayrılması ile yerine halen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK Başkan Yardımcısı Dr. İsmail Kartal getirildi.

Bir çok yerde Başhekim yardımcılığı ve Başhekimlik görevleri yapan ve halen TKHK Tıbbı Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kartal,Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Dr. İsmail Kartal kimdir?

1974 yılında Erzurum’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun oldu. 2008 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Haliç Üniversitesi’nde İşletme Doktorası yapmaktadır.

Kariyerine 1999 yılında Kastamonu İnebolu Devlet Hastanesinde başladı. 2000 yılında Başhekim Yardımcılığı ile başlayan yöneticilik deneyimi sırasıyla, Sultanbeyli Sağlık Grup Başkanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, İstanbul Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi Başhekimi olarak devam etmiştir. Kamu Hastane Birliklerinin kurulmasıyla birlikte İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği’nde İdari Hizmetler Başkanlığı yapmıştır. 2013 yılından itibaren Kurumumuzda Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.