1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığına atanan personelin güvenlik soruşturması tamamlanmalı
Sağlık Bakanlığına atanan personelin güvenlik soruşturması tamamlanmalı

Sağlık Bakanlığına atanan personelin güvenlik soruşturması tamamlanmalı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara KPSS 2016/6 ve 2016/7 kapsamında atanan personellerin aylardır süren güvenlik soruşturmaları artık tamamlanmalı.

A+A-

My Memur olarak tarafımıza iletilen taleplere sitemizde yer vermeye, memurların, memur adaylarının ve tüm kamu personelinin sesi olmaya devam ediyoruz. My Memur iletişim mesajı ile tarafımıza ulaşan bir takipçimiz Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme Sınavı KPSS 2016/7 , 2016/6 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar için yapılan atama ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna atandığını, lakin aradan geçen süre zarfında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması nedeniyle başlayışını yapamadıklarını dile getirmişler. KPSS 2016/6 ve KPSS 2016/7 kapsamında ataması yapılan memur adayları göreve başlamayı beklemektedir.

Bildiğiniz üzere KPSS 2016/7 yerleştirme sonuçları 7 Kasım 2016 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandı. O tarihten itibaren neredeyse 4 aylık bir süre geçti. Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde yaşanan hain darbe girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında oluşan yapılanma nedeniyle binlerce memur ve kamu personeli ihraç edildi. Bu nedenle memur ve kamu personeli alımlarında ince eleyip sık dokuma gibi bir durum söz konusudur.

KPSS 2016/6 ve KPSS 2016/7 kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara atanan personelin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının yapılmasının büyük önem arz etmesine karşın 4 ayı aşkın bir sürede bir haylice uzun bir süredir. KPSS ile ataması gerçekleştirilen sağlık personelinin en kısa zamanda görevine başlamasını temenni ediyoruz.

MY MEMUR TAKİPÇİSİ TARAFINDAN GÖNDERİLEN MESAJ

KPSS 2016/7 ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna atandım. Bize verilen bilgide güvenlik soruşturmasının bitmesinin ardından bakanlığın onayıyla başlayacağımız söylendi. Tercihlerin açıklanmasından bu yana yaklaşık 4 ay kadar bir süre geçti ancak göreve başlayamadık.

Güvenlik soruşturmalarının halen Başbakanlıkta olduğu ve geldiği takdirde göreve başlatılacağımız söylendi ancak bu süre gittikçe uzadı ve atananlar olarak mağdur olduk. Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ katıldığı bir televizyon programında bundan sonra atananlar için ilk önce arşiv araştırması yapılacağını ve göreve başlatılacağını görevdeyken de güvenlik soruşturması sürecinin işleyeceğini böylelikle bundan sonra atananlar için mağduriyet oluşmayacağını söylemiştir.

2016/6 ve 2016/7 atananlar olarak isteğimiz sürecin hızlanarak sonlandırılması ya da bundan sonra atanacaklar gibi arşiv taramasının yapılarak görevimize başlamamız ve görevdeyken güvenlik soruşturmamızın tamamlanmasıdır. Sizden isteğimiz sesimizi duyurmanızdır. Teşekkürler.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
97 Yorum