Sağlık Bakanlığında 5000’den fazla FETÖ’cü personel açığa alındı

Sağlık Bakanlığında görevden alınan personel sayısı 5 bini aştı. Sağlık Bakanı Akdağ, hain darbe girişimi sonrası açığa alınan Sağlık Bakanlığı personeli sayısının 5 bini geçtiğini açıkladı.

23272
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığında görevden alınan personel sayısı 5 bini aştı. Sağlık Bakanı Akdağ, hain darbe girişimi sonrası açığa alınan Sağlık Bakanlığı personeli sayısının 5 bini geçtiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, son 5 gündür kendisinin de içerisinde olduğu komisyonların çok yoğun şekilde çalıştığını belirterek, 5 binin üzerinde bakanlık personelini OHAL kararnamesi kapsamında değerlendirerek açığa aldıklarını söyledi.

Bakan Akdağ, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akdağ, FETÖ’ye ait olduğu tespit edilerek kapatılan 34 sağlık kuruluşundan; 8’i özel hastane, 4’ü üniversite hastanesi, 1 ağız diş sağlığı merkezini olmak üzere toplam 13 kuruluşu kamuya devrederek tekrar hizmete açtıklarını ifade etti. Bu kuruluşlarda çalışan personelin de FETÖ ile ilişkilerinin araştırıldığını söyleyen Akdağ, vatandaşların herhangi bir endişeye kapılmamaları gerektiğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Akdağ, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında Bakanlık’ta 5 binin üzerinde personel hakkında işlem yapıldığını, bunların içerisinde doktorlar, hemşireler, personel ve yöneticilerin bulunduğunu bildirdi. Bunları belilerken kıstas olarak belli sendikalara, derneklere, vakıflara üye olunmasına ve Bank Asya’da bulunan hesapları incelediklerini söyleyen Akdağ, bu örgütle ilişkisi bulananları, örgüte yardım edenleri, örgüte ait vakıf ya da derneğe üye olanları devlet memuriyetinden atacaklarını ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    .bu darbe yeni olmadı mit krizide bir darbeydi,17,25 aralık krizide bir darbeydi.hükümet 3 yıldır bunlarla mücadele ederken saglık sen üye sayısı için,10 tl için bunlara bir sey demedi üyelikten sendikadan atmadı bunlarında hesabı sorulsun

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!