Sağlık Bakanlığı’nda atılacak personel sayısı belli oldu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bugün yaptığı açıklamada terör örgütü FETÖ yapılanması kapsamında Sağlık Bakanlığında toplam 7 bin kişinin açığa alındığını ve bunlardan 2 binin üzerindeki personelin görevden ihraç işlemlerinin başlayacağı belirtildi.

23657
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu kurum  ve kuruluşlarına sızan 10 binlerce devlet memurunun görevine son veriliyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalar bizzat Bakan Recep Akdağ tarafından açıklandı. Akdağ, şu an itibarı ile 7 bin’den fazla personelin açığa alındığı belirtildi. FETÖ terör örgütü mensuplarının sağlıklı bir şekilde belirlenmesi kapsamında 2 binden fazla personelin işleminin tamamlandığını ve ilk etapda görevden ihraç işlemlerinin başlatılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tüm Bakanlıkların yaptığı gibi Sağlık Bakanlığı’nın da FETÖ terör örgütü mensuplarını belirlerken hassas davranıldığını ve kamu kurum ve kuruluşlarından örgüt mensuplarının temizlenmesi için çalışmaların titizlikle sürdüğü belirtildi. 

FETÖ terör örgütü mensuplarının kamudan temizlenmesi sürecinde adaletli davranılması ve haklı ile haksızın ayrılarak dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Bakanlıktaki 7 binden fazla açığa alınan personelin bir kısmının valilikler bir kısmının ise kendileri tarafından görevden alındığı belirtildi ve değerlendirilmesi tamamlanan 2 binden fazla personel için düğmeye basılacağı belirtildi. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi yayınlanacak KHK ile görevden alınanlar belli olacak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Milli Eğitim Bakanlığında, Emniyette, yargıda, mülki idarelerde ve bir çok kurumda bu terör yuvalanmasının olduğu ve titizlikle bunların ayıklanması gerektiği vurgulandı. Örgüte üye olan, destek veren ve bilgisi olanların temizlendiğini belirtti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ 20 bin personel alımı için tarih verdi TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    61 yazılı puanıyla şube müdürü olanlar var onlara ne olacak.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!