1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığında Güvenlik Soruşturmaları Sonucu Atama Bekleniyor
Sağlık Bakanlığında Güvenlik Soruşturmaları Sonucu Atama Bekleniyor

Sağlık Bakanlığında Güvenlik Soruşturmaları Sonucu Atama Bekleniyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Sağlık Bakanlığına Bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna 2016/6 ve KPSS 2016/7 sağlık personeli alımı kapsamında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması tamamlanması İçin merakla Bakanlıktan haber bekleniyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına KPSS 2016/6 ve KPSS 2016/7 atamaları gerçekleştirilerek yerleşen sağlık personelleri merakla güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının tamamlanmasını bekliyor.

Bilindiği üzere atamalar Sağlık Bakanlığı kadrolarına, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kadrolarına ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına yapılmıştı. Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) kadrolarına atamalar güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının tamamlanmasının ardından göreve başlama işlemleri tamamlanmıştı.

Geçtiğimiz ay içerisinde de Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna (TKHK) ataması tamamlanmayan binden fazla sağlık personeli bulunmaktaydı. Adaylardan 600 kadarının güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının henüz tamamlanmamasından dolayı mağduriyetleri bulunuyor ve seslerinin duyulmasını talep ediyorlar.

Adaylar konuyla ilgili olarak seslerinin duyulmasını ve 6 aylık süre geçmesine rağmen göreve başlamalarının yapılmasını bekliyorlar. Güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmalarının mutlaka yapılması gerekliliğinin üzerinde vurgu yapan adaylar bir an önce göreve başlamalarını istiyorlar.

Bir an önce göreve başlamalarının en büyük nedeni olarak da atandıkları yerlere taşınarak maaş almadan geçinmek durumunda oldukları için mağduriyetlerinin katlanması. Bakanlıktan en azından bir açıklama yapılmasını isteyen adaylar işlemlerin bitmesi için gün sayıyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum