1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığında Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı
Sağlık Bakanlığında Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığında Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık personelinden 2 yıllık okul kazanan personele de tayin hakkı getirildi.

A+A-

4 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesinde öğrenim ile ilgili maddede değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklikle önceleri 4 yıllık lisans düzeyinde okul kazananlara tanınan tayin hakkı artık sağlıkla ilgili olmak kaydı ile en az 2 yıllık yüksekokulda öğrenim gördüğünü belgeleyen sağlık personeli öğrenim süresi ile sınırlı kalmak suretiyle bir defaya mahsus öğrenim durumundan tayin talebinde bulunabilecek.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesinin g fıkrasına göre ‘’ Sağlık ile ilgili bir alanda en az iki yıllık öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir.’’ Denilmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.