1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığından Özel Hastanelere Ek Uzman Doktor Kadrosu
Sağlık Bakanlığından Özel Hastanelere Ek Uzman Doktor Kadrosu

Sağlık Bakanlığından Özel Hastanelere Ek Uzman Doktor Kadrosu

Sağlık Bakanlığı 81 il Valiliğine gönderdiği yazıda özel hastanelere ek uzman tabip kadrosu verdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan ÜNAL imzasıyla gönderilen yazıda 23.01.2015 tarihli ve 29245 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik ile 23.07.2002 tarih ve 24708 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özel Hastaneler Yönetmeliğinin Geçici 3 üncü maddesine göre ruhsatlı olan özel hastanelerden, bir önceki yıla ait dolu yatağı yüzden az olanlara bir adet; yüzden fazla olanlara iki adet uzman tabip kadrosu bir defaya mahsus olmak üzere verileceği bildirildi.

Ancak bu kapsamda, yan dal uzmanlıkları ile nöroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, plastik ve rekonstrükstif cerrahisi ve beyin ve sinir cerrahisi uzmanlık dallarından kadro verilmeyeceği hüküm altına alındı.

RESMİ YAZI VE TERCİH YAPILABİLECEK UZMANLIK DALLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.