1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlık Bakanlığı’ndan PCR Testleri İçin Yeni Düzenleme!
Sağlık Bakanlığı’ndan PCR Testleri İçin Yeni Düzenleme!

Sağlık Bakanlığı’ndan PCR Testleri İçin Yeni Düzenleme!

Covid-19’un durma noktasına gelmesi ile birlikte Türkiye’den kara ve hava yolları seferleri başladı. Ülkemize yurt dışından gelecek ve gidecek olanlar için kara ve hava yolları giriş ve çıkışlarında Covid- 19 testleri yapılacak.

A+A-

Covid-19’un durma noktasına gelmesi ile birlikte Türkiye’den kara ve hava yolları seferleri başladı. Ülkemize yurt dışından gelecek ve gidecek olanlar için kara ve hava yolları giriş ve çıkışlarında Covid- 19 testleri yapılacak. Bu testler, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat almış olan herhangi bir laboratuvarda incelenebilecek.

Covid- 19 Sağlık Bakanlığı’nın Ruhsatlandırdığı Laboratuvarlarda Test Edilebilecek

Covid- 19 testleri, Türkiye’ye hava ve kara yolu ile gelip gidecek olanlar tarafından, Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat verdiği her laboratuvarda incelenebilecek.

Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlüğü 81 ile Yazı Gönderdi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ile Covid- 19 testi yapılmasına dair genelge gönderildi. PCR denen bu Covid- 19 testi ve izalosyonu işlemleri bu genelge ile birlikte ruhsat verilen laboratuarlarda gerçekleştirilebilecek. 

Profesyonel Sporcuların Taramaları Yapılacak

Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği bu genelgelere göre yurtdışına çıkacak ve gelecek olan milli sporcuların, yarışmalar öncesinde gereken Covid-19 taramaları Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği ve ruhsat verdiği yerlerde yapılabilecek. Sadece şüpheli durumlarda değil, zorunlu olan durumlarda da Covid-19 PCR testleri yapılabilecek.

Kontroller Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılacak

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 PCR taramaları, ruhsat verilen tüm laboratuvarlarda gerçekleştirilebilirken, bu laboratuvarlar, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından denetlenecek. Test sonuçları sağlık sistemine işlenecek. Sisteme sonuç girmeyen yerler için yasal işlemler başlatılacak. Sağlık Bakanlığı bu taramalar için ihtiyaç duyulan testlerin yüzde onuna kadarını ücretsiz olarak yollayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.