1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığından Personele Lisans Tamamlama Hakkında Açıklama Geldi
Sağlık Bakanlığından Personele Lisans Tamamlama Hakkında Açıklama Geldi

Sağlık Bakanlığından Personele Lisans Tamamlama Hakkında Açıklama Geldi

130 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Hakkı getiren yasal düzenle konusunda Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Hüseyin Çelik açıklama yaptı

A+A-

YÖK Sağlıkta Lisans Tamamlama (SLT) Tercihleri Resimli Anlatım

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Sağlık bilimleri alanında ön lisans mezunu 130 bin civarındaki sağlık personeline lisans eğitimi alma fırsatı verildiğini ifade eden Çelik,sağlık çalışanlarının uzun zamanda beri merakla beklediği düzenlemenin detaylarını anlattı.

Sağlık çalışanlarına iyileştirici çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirten Çelik,lisans tamamlama hakkının da bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini  söyledi.Çelik,''sağlık çalışanlarının donanımlı olmasına özen gösterdiklerini,sağlık alanında elde ettiğimiz bu başarılarda sağlık çalışanlarımızın fedakarlığı ve emeği önemli bir yer tutuyor.Var olan efektif insan kaynağını daha nitelikli ve donanımlı hale getirmek amacıyla lisans tamamlama fırsatını getirdik.''dedi.

Çelik,''Düzenlemeye göre ebelik ve hemşirelik ön lisans programlarından mezun olanlara kendi alanlarında, diğer programlarda mezun olanlara ise Yükseköğretim Kurulu’nun belirleyeceği alanlarda lisans tamamlama hakkı verildi. Lisans bitirme işlemi YÖK’ün belirleyeceği alanlarda uzaktan eğitim yöntemiyle de verilebilecek. Uygulama için Sağlık Bakanlığı ile YÖK iş birliği yapacak''dedi.

Lisans tamamlama programında yer alacak sağlık bölümleri için tıklayınız

Lisans tamamlama kanunu için tıklayınız

Sorularla Cevaplarla sağlık Personeli Lisans Tamamlama

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum