1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. sağlık Bakanlığının yapacağı büyük projeler.
sağlık Bakanlığının yapacağı büyük projeler.

sağlık Bakanlığının yapacağı büyük projeler.

sağlık Bakanlığının yapacağı büyük projeler.

A+A-

Sağlık Bakanlığının 2015 ' te hayata geçirmeyi planladığı büyük projeler :

İlk sırada obezite ile mücadele etmek ve sağlıklı yaşamı desteklemek için bakanlık tarafından belediyelere toplamda 250 bin adet bisiklet dağıtılacak. Tam buğday ekmeği yayğınlaştırılıp halkımıza sofralardan tuz ve şekeri kesilmesi tavsiye edilecek.

İkinci Proje TÜRKÖK projesi olarak bilinen kemikiliği ve kordon bankası projesi faliyete geçirilecek Bu proje  Türkiye ve Ortadoğu devletlerinide kapsayacak. 

Üçüncü Proje Yerli aşı üretimine başlanacak ve ithal ilaç ve aşılara ödenen yaklaşık 4 milyar dolarlık harcama 7 yıl içinde %50 oranında düşürülerek bu paranın hazinede kalması  sağlanacak.

Dördüncü Proje: Kanser Araştırma Enstitüsü ile kanserin çaresini kendi bilim adamlarımızın aramasını sağlamak.

Beşinci Proje: Her hastaneye kalite standartları denetimi yapılacak ve standartlara uyan özel,devlet ve üniversite hastanelerine akreditasyon sertifikası verilecek , Standartlara  uymayanlar hastaneler ise halka teşhir edilecek.

Altıncı Proje Toplamda Onyedi şehir hastanesi açılacak , bunlardan ilki bilkent şehir hastanesinin açılışı 2016 yılı başlarında olacak.

Yedinci proje: 81 ilde örnek aile sağlıgı merkez binaları yapılarak halkımızın aile sağlıgı merkezlerinden daha kolay ve kaliteli tedavi alması sağlanacak. 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler