1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı Oluşturulu
Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı Oluşturulu

Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı Oluşturulu

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu; Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulduğunu duyurdu. Bunla ilgili olarak da; 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine yazı gönderdi

A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu; Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulduğunu duyurdu. Bunla ilgili olarak da; 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine yazı gönderdi. Yazıda Sağlık bakım hizmetlerinin tanımına da değindi. TKHK sekreterliklere gönderdiği yazı aşağıda gösterilmiştir.

 

……… KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİNE

(Genel Sekreterlik)

Bakanlığımızca yürütülen politikaların ana hedefi; hastalarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda hizmetten faydalanmaları, çalışanlarımızın da sağlıklı ve güvenli bir sistem içerisinde, adalet ve hakkaniyet ölçülerinde hizmet üretmeleridir.

 

31.10.2012      tarihli ve 3131 sayılı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönergenin “ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü” başlıklı 18 inci maddesinde, Sağlık bakım hizmetleri; “ Sağlık tesisine başvuran hastaların kabulünden ayrılış işlemleri tamamlanana kadar geçen süre içerisinde, müdavi hekimin teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hususlarındaki direktifleri dikkate alınarak hasta ve çalışan hakları, güvenliği ile memnuniyeti ilkeleri çerçevesinde sunulan hizmetler ile hastanın nakli, sosyal destek sağlanması, hizmete erişiminin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik sunulan hizmetlerin bütünüdür.” şeklinde tanımlanmıştır.

 

13 Mart 2014 tarih ve 28940 sayılı Sağlık Bakanlığı Bağlı Kuruluşları Hizmet Birimlerinin Görevleri İle Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulmuştur. Kurumumuza bağlı sağlık tesislerinde hasta ve çalışan memnuniyeti ile hizmetin etkin ve verimli sunulmasına yönelik gerek yerinde gerekse de merkezde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin katılımı ile durum değerlendirmeleri yapılmaktadır. Yapılan değerlendirmelerde Genel Sekreterlikler bünyesinde Sağlık Bakım Hizmetlerini iş ve işlemlerini takip etmek için bir birim kurulması önem arz etmektedir.

Görevlendirilen personelin iletişim bilgilerine ilişkin; ekte yer alan formun Excel formatında doldurularak 15.04.2014 tarihine kadar tkhk.saglikbakimhizmetleri@gmail.com mail adresine ve yazılı olarak Kurumumuza bildirilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.   

 

 

Personel Sağlık TR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.