Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı Oluşturulu

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu; Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulduğunu duyurdu. Bunla ilgili olarak da; 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine yazı gönderdi

82-1
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu; Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulduğunu duyurdu. Bunla ilgili olarak da; 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine yazı gönderdi. Yazıda Sağlık bakım hizmetlerinin tanımına da değindi. TKHK sekreterliklere gönderdiği yazı aşağıda gösterilmiştir.

 

……… KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİNE

(Genel Sekreterlik)

Bakanlığımızca yürütülen politikaların ana hedefi; hastalarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda hizmetten faydalanmaları, çalışanlarımızın da sağlıklı ve güvenli bir sistem içerisinde, adalet ve hakkaniyet ölçülerinde hizmet üretmeleridir.

 

31.10.2012      tarihli ve 3131 sayılı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönergenin “ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü” başlıklı 18 inci maddesinde, Sağlık bakım hizmetleri; “ Sağlık tesisine başvuran hastaların kabulünden ayrılış işlemleri tamamlanana kadar geçen süre içerisinde, müdavi hekimin teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hususlarındaki direktifleri dikkate alınarak hasta ve çalışan hakları, güvenliği ile memnuniyeti ilkeleri çerçevesinde sunulan hizmetler ile hastanın nakli, sosyal destek sağlanması, hizmete erişiminin kolaylaştırılmasını sağlamaya yönelik sunulan hizmetlerin bütünüdür.” şeklinde tanımlanmıştır.

 

13 Mart 2014 tarih ve 28940 sayılı Sağlık Bakanlığı Bağlı Kuruluşları Hizmet Birimlerinin Görevleri İle Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı oluşturulmuştur. Kurumumuza bağlı sağlık tesislerinde hasta ve çalışan memnuniyeti ile hizmetin etkin ve verimli sunulmasına yönelik gerek yerinde gerekse de merkezde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin katılımı ile durum değerlendirmeleri yapılmaktadır. Yapılan değerlendirmelerde Genel Sekreterlikler bünyesinde Sağlık Bakım Hizmetlerini iş ve işlemlerini takip etmek için bir birim kurulması önem arz etmektedir.

Görevlendirilen personelin iletişim bilgilerine ilişkin; ekte yer alan formun Excel formatında doldurularak 15.04.2014 tarihine kadar [email protected] mail adresine ve yazılı olarak Kurumumuza bildirilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.   

 

 

Personel Sağlık TR

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığı Oluşturulu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!