1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sağlık Bilgisi Öğretmenliği Ataması Neden Boş Kaldı?
Sağlık  Bilgisi Öğretmenliği Ataması Neden Boş Kaldı?

Sağlık Bilgisi Öğretmenliği Ataması Neden Boş Kaldı?

MEB Öğretmen atamalarında sağlık bilgisi bölümü öğretmenliğinin boş kalmasının nedenleri...

A+A-

MEB 2014 yılı eylül ayında 40 bin ve Şubat 2015 tarihinde 15 bin öğretmen ataması yaptı.Ancak bazı branşlar tercih edilmemesi nedeniyle boş kalmaktadır.

Özellikle Sağlık bilgisi öğretmenliği bölümü,2014 Eylül atamasında 15 ve 2015 Şubat atamasında da 3 kadro tercih edilmemesi nedeniyle boş kaldı.Tabi bu bölümü boş kalmasının altında önemli nedenler var.

MEB in 20/03/2014tarih 9 sayılı çizelgesinde 71 sıradaki sağlık bilgisi alanına SAĞLIK YÜKSEK OKULU HEMŞİRELİK MEZUNLARI atamaya kaynak olarak gösterilmemiştir. Bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. YÖK ün uygun görüşü (29.06.2007 tarih ve 2419-015995 sayılı) kararı ile 13 Haziran 2007 tarihli 26551 sayılı Resmi Gazetede yayımlanması ile (2007/12191) “Sağlık Eğitim Fakültesi” nin adı “Sağlık Bilimleri Fakültesi” olarak değiştirilmiştir. Sağlık Bilimler Fakültesinde SAĞLIK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ KAPATILMIŞTIR

Ayrıca 70. sırada HEMŞİRELİK mezunlarının okutacağı dersler içinde zaten sağlık bilgisi var. Sağlık Bilgisi alanına kaynak gösterilmiş olan SAĞLIK EĞİTİM BÖLÜMÜNÜN aldığı bütün temel sağlık derslerini HEMŞİRELİK MEZUNLARIDA almıştır, üstelik hemşirelik mezunları sağlık alanında tüm pratik uygulamalarını da hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında yapmaktadır. .

2014 Eylül atmalarında Sağlık Bilgisi öğretmenliği alanı 15 kadro Sağlık bilgisi alanına Hemşirelik kaynak gösterilmediğinden boş kalmıştır. Aynı sorun Şubat 2015 atamalarında da devam etmiştir.

Burada MEB büyük bir yanlışlığın içindedir. MEB’de öğretmen olarak atama bekleyen sağlık personeli bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyor.

Şubat Atamasında Boş Kalan Kontenjanlar

 

MEB MYTERCİH ROBOTU

Okul Bazında Kontenjan Excel

Alan Bazında Minimum Puanlar

İlkatama Alan Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

İlkatama Kurum Bazında Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Alan Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

Açıktan-Kurumlararası Yeniden Atama Kurum Bazlı Minimum Puanlar İçin Tıklayınız

d

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.