1. YAZARLAR

  2. Rad.Tek.Şeref Parıldar

  3. Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bu Ne Şiddet Bu Ne Celal
Rad.Tek.Şeref Parıldar

Rad.Tek.Şeref Parıldar

Yazarın Tüm Yazıları >

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Bu Ne Şiddet Bu Ne Celal

A+A-

İşte öve öve bitiremedikleri sağlık politikasının personele yansıması. Hastanelerimizde özellikle acil servislerde bu tür olaylar sıkça yaşanmakta.Sağlık çalışanı şamar oğlanına dönmüştür.Müşteri memnuniyeti esas alınıyor.

Hasta müşteri değil, biz de markette reyon görevlisi değiliz. Bizler temizlik reyonunda çamaşır suyu satmıyoruz, sağlık hizmeti veriyoruz.

17 Nisan 2012 tarihinde Dr. Ersin Arslan'ın bir hasta yakını tarafından katledilmesi,sağlıkta şiddetin en acı boyutunu bizlere ne yazık ki gösterdi.Ancak yetkililer hala bu konuda somut bir önlem ile sağlık çalıaşanlarına şiddetin önüne geçebilmiş değil.

 

Çok değil daha birkaç gün önce de İstanbul’da bir ASM’de görevli doktor arkadaşımız hasta tarafından ayağından 2 el ateş edilerek vuruldu.Bu sadece bir örnek.

İnsan hayatı için uğraşan canlara reva görülen bu muamele, sadece insanları değil, hayvanları bile utandırır cinsten.

TAKDİR SiZ DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZIN

Bu yazı toplam 932 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.