Sağlık Çalışanlarından Karşılanması Gereken Talepler İçin Basın Açıklaması

Sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Haftası öncesinde çözüm istedikleri bazı sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Sağlık personeli, acil olarak karşılanması istenen yıpranma payı, emekli maaşı zammı, güvenlik soruşturması taleplerini dile getirdi.

Sağlık Çalışanlarından Karşılanması Gereken Talepler İçin Basın Açıklaması
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık çalışanları, yaklaşan 14 Mart Tıp Haftası öncesinde bazı taleplerini yineledi. Yapılan basın açıklaması ile acil olarak karşılanması gereken hususlar belirtildi. Sağlık personeli hakları konusundaki basın açıklamasına Türk Tabipleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Dev-Sağlık İş, Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneğinden temsilciler ile birçok milletvekili destek verdi.

Yazılı olarak da yayımlanan basın açıklamasında Sağlık Bakanlığı personeli 3 ana talepte bulundu. Bunlardan ilki sağlıkta şiddet yasa tasarısı ve fiili hizmet zammı yasa değişikliği önerisinin bir an önce yasalaşması oldu. Yıpranma payı konusunda artık vaatlerin dinlenmek istenmediği, artık taleplerin karşılanmasının istendiği dile getirildi.

Ana başlık olarak dillendirilen taleplerden biri de sağlık personeli ve emekli aylıkları konusunda oldu. Basın açıklamasında sağlık çalışanlarının ücretlerinin ve emeklilik aylıklarının insanca yaşamaya izin verecek şekilde düzenlenmesi gerektiği kaydedildi.

Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığı olmayan düşük ücretlerle çalışmakta oldukları, aldıkları emekli maaşlarıyla ay sonunu getiremedikleri belirtildi. Sağlık çalışanları ve sağlık çalışanı emeklilerinin ücretlerinin, şu anda aldıklarının iki katından az olmayacak şekilde düzenlenmesi gerektiği kaydedildi.

Üçüncü talep ise sağlık alanında güvenlik soruşturmasının kaldırılması oldu. Kamuda çalışmanın engellenmesi sonucunda ortaya çıkan iş bulma sorununun, sağlık çalışanlarını ucuz işgücü olarak özel sağlık sektöründe cari ücretlerin altında çalışmak zorunda bıraktığı vurgulandı. Basın açıklamasının tam metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!