1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sağlık çalışanlarının sorunları değerlendirildi
Sağlık çalışanlarının sorunları değerlendirildi

Sağlık çalışanlarının sorunları değerlendirildi

Sağlık çalışanlarının 2014-2015 toplu sözleşmesinde, 2016-2017 toplu sözleşmesinde sadece tek bir kazanım elde edebildiklerini dile getiren Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci tüm çalışanları sendikal mücadeleye davet etti.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sağlık hizmet kolu ve sorunları ile ilgili katıldığı TV programında soruları yanıtladı. Sağlık çalışanlarının sorunlarının bir türlü çözülemediği ve masada sürekli sorun olarak kaldığı belirtildi. Önümüzdeki toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olarak masada olmak için sendikal faaliyetlere tüm çalışanların katılmasını istedi.

Kararlı sendikal mücadele yapılmadı gerekiyor. Topyekün kamu çalışanlarının mücadele yapması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan sendikal çalışmalar konusunda ve çalışanların hakları konusunda Türkiye Kamu-Sen'in toplu sözleşmede yetki almasının zamanının geldiği belirtildi. Şimdiye kadar yapılan toplu sözleşmelerin her ikisinde de çalışanların kazanımları konusunda sadece 112 sağlık çalışanlarına nakdi yemek konusunda etkili çalışmaya imza atıldığını belirtti.

Türkiye Kamu-Sen olarak ülkede huzurun sağlanması noktasında ellerinden gelenin en iyisini yapacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini ve çalışanların haklarını toplu sözleşme masasında en iyi kendilerinin savunacağını belirtti. Yetkiyi almaları halinde nasıl bir sürecin işleyeceğini ve çalışanların nasıl kazanımlar elde edeceğinin görüleceği belirtildi.

Bilindiği üzere 2017 yılı itibari ile toplu sözleşme dönemlerinin üçüncüsü 2017 yılında yapılacak ve 2018-2019 yıllarını kapsayacak. İlk toplu sözleşme 2014-2015 yıllarını, ikinci toplu sözleşme ise 2016 ile 2017 yıllarını kapsamıştı. Kamu çalışanlarının önümüzdeki iki yıl için (2018-2019) maaş artışları ve özlük haklar konusunda yapılacak çalışmalar 2017 Ağustos ayı itibarı ile belli olacak ve yetkili sendika ve diğer sendika temsilcilerinin de katılacağı görüşmeler sonrasında neticelenecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler