1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete
Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete

Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir 16 Ağustos 2014 Resmi gazete

Sağlık Durumu Mazeret Tayini Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir Anne Baba Kardeş Eş çocuk ve Başka Kimler için Sağlık durumu mazeret tayini yapılır. 16 Ağustos 2014 Resmi gazete Yönetmelik

A+A-

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü Resmi gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe girdi. Yönetmelikte Memurların Mazeret İzni ve Mazeret İzninin Ne zaman belgelendirileceği ile alakalıda madde bulunuyor.

Memurların sağlık durumu tayini, aile birliği ve can güvenliği tayini için yapılacak olan atama ve yer değiştirmeler için sunulacak olan belge eskiden yılın sonunda verilirken şimdi bu belgeler ve heyet raporu her yılın ocak ayında verilecek.Eğer Devlet Memuru eş durumu sağlık durumu ve can güvenliği gibi durumları belgeler ise zorunlu hizmet süresi beklenilmeksizin tayini gerçekleştirilecek. Her yılın ocak ayında ise bu mazeret durumu tayinini belgelendirmekle yükümlü olacak. Mazeret Tayini atanma dönemine tabii olmayacak.

Eğer Memur sağlık durumu mazeret tayini gerekiyorsa öncelikle yakınlık derecesine bakılacak. Eğer memurun kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığı bulunduğu yerde tedavi edilemiyorsa, veya bulunduğu yer sağlığını kötü etkiliyorsa eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak olan sağlık kurulu raporu ile durumu belgelendirecek ya aynı görev bölgesinde başka bir yer değişimi yada mazeret giderilemiyorsa başka bir görev bölgesine ataması mazereti giderilecek şekilde yapılacak.

16 Ağustos 2014 Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum