1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. ENGELLİ PERSONEL ALIMI

  4. Sağlık Hizmetleri Alanı Engelli Öğretmen Adayları Atama Bekliyor
Sağlık Hizmetleri Alanı Engelli Öğretmen Adayları Atama Bekliyor

Sağlık Hizmetleri Alanı Engelli Öğretmen Adayları Atama Bekliyor

Sağlık Hizmetleri branşındaki Engelli Öğretmen adayları MEB’den atama yapılmasını talep ediyor.

A+A-

Yaklaşık 2 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atamalarında sağlık hizmetleri branşındaki engelli öğretmen adaylarına kontenjan açılmadığından mağdur edilmektedir.

MyMemur iletişim hattına gelen maillerde 2018 EKPSS ye girip puanlarının yüksek olmasına rağmen sağlık hizmetleri öğretmenliği branşına kontenjan açılmadığından mağdur olduklarını ifade etmektedirler. Oysaki 2016 Haziran 500 engelli öğretmen alımında 3, 2017 Mart 1500 engelli öğretmen alımında 8 kontenjan sağlık hizmetlerine açılmıştı. Ancak 2017 Mart engelli atamasından sonra yapılan engelli öğretmen alımlarında sağlık hizmetleri alanına bir tane bile kontenjan ayrılmadığında yüzlerce sağlık hizmetleri branşındaki adaylar tercih dahi yapamamıştır.

Oysaki 2019 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Kontenjanlarında sağlık hizmetleri alanındaki mevcut öğretmenlere yer değiştirmeleri için 453 kontenjan açılmasına rağmen yaklaşık 30 kişi tercih yapıp yerleşmektedir. Buda gösteriyor ki Milli eğitim Bakanlığında 453 sağlık hizmetleri alanına kontenjan ayrılabilir ve yüksek EKPSS puanı ile atama bekleyen en az 20 kontenjan açılmalıdır.

Ayrıca aylardır değişik platformlarda açıklama yapılan ve 2019 yılında yapılması planlanan engelli öğretmen atamasında sayıları 1000 kişi civarında yer alan engelli öğretmen adaylarının sesini Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri duymaları eski Başbakan sayın Binali Yıldırım’ın aylar öncesinde bu konuda çalışma yapılıyor müjdesini yönelik atama takviminin bir an önce yayımlanmasını e bir an önce engelli öğretmen adaylarının öğrencilerine kavuşmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler